۱۵ مرجع دانلود تصاویر ماهواره ای
۱۵ مرجع دانلود تصاویر ماهواره ای
5 (100%) 2 votes

۱۵ مرجع دانلود تصاویر ماهواره ای
۵ (۱۰۰%) ۲ votes

یکی از دغدغه های متخصصین سنجش از دور دانلود تصاویر ماهواره ای به منظور انجام کارهای پژوهشی و اجرایی می باشد. در این مقاله به معرفی  ۱۵ سایت مطرح در زمینه دانلود تصاویر ماهواره ای پرداختیم:

۱- Usgs Earth Explorer

دانلود تصاویر ماهواره ای از سایت usgsیکی از سایت های بی نظیر برای دانلود تصاویر ماهواره ای سایت زمین شناسی آمریکا است. این سایت که محبوبیت بالایی در ببین سایت های دانلود تصاویر ماهواه ای دارد می تواند دسترسی کاملی به محصولات و خدمات ناسا از جمله تصاویر فراطیفی Hyprion, Modis, Landsat, AVHRR, تصاویر با رزولوشن طیفی بالا برای بعضی از مناطق, DEM, Sentinel و … در اختیار شما قرار دهد. در واقع USGS یک منبع جهانی برای دانلود رایگان تصاویر ماهواره ای می باشد.

۲- ESA,S Sentinel Mission

Sentinels Scientific Data Hub یک مرکز رسمی برای دانلود تصاویر ماهواره ای سنتینل است. تصاویر سنتینل می توانند رقیب خوبی برای تصاویر لندست باشند. تصاویر سنتینل ۲B و ۲A دارای رزولوشن طیفی ۱۰ متر در در محدوده مرئی و مادون قرمز است. در حال حاضر تصاویر سنتینل در بخش کشاورزی بسیار پر کاربرد شده است و برای پایش زمین ها زراعی و محصولات کشاورزی از آن استفاده می شود.

پیشنهاد می شود: سنجش از دور چیست ؟[ هر آنچه در مورد سنجش از دور باید بدانید]

۳- NOAA CLASS

سایت NOAA مجموعه ای از داده های جوی رایگان با کیفیت بالا را در اختیار قرار می دهد. NOAA از یک کتابخانه رایگان به نام CLASS برای ذخیره داده های محیطی استفاده می کند. این داده های از وزارت دفاع (DOD)، ماهواره محیط زیستی (POES)، ماهواره محیط زیستی (GOES) و داده های دیگر مشتق می شود. در حال حاضر مراکز داده ملی NOAA از ماهواره های POES، DMSP، GOES، Metop، jason2 و داده های تحلیلی دیگر حمایت می کند. این داده های از NPP، jPSS، GEOS-R، Jason-3 و سیستم های مشاهده زمین مبنا مانند محصولات Nextrad آرشیو می شود.

۴- NASA Reverb

سایت NASA reverb بسیار شبیه سایت NASA’S Reverb data hub است. این سایت ادعا می کند یک رابط جدید برای کشف داده های علوم زمین است. این سایت محصولات متنوعی از تصاویر ماهواره ای مانند نقشه جهانی نیتروژن موجود در هوا، محصولات استاندارد ماهواره IRS، دمای سطح زمین و … از طریق ماهواره های ALOS، Aqua، Terra، Aura، TRMM، Calipso، NASA DC، JASON، ENVISAT، ALOS، METEOSAT، GOES، ICESAT، GMS، لندست، NIMBUS، SMAP، RADARSAT، ماهواره NOAA، ماهواره های GPS در دسترس قرار می دهند. با یک جستجوی ساده و مشخص کردن بازه زمانی می توان تصاویر ماهواره ای رایگان را دانلود می کنید.

۵- (Earth Observation Link (EOLi

لینک مشاهدات زمین (EOLI) برای مشتریان آژانس فضایی اروپا می باشد که به منظور مشاهدات زمینی و خدمات سفارش تصاویر ماهواره ای طراحی شده است. این سایت، یک سایت قدیمی مبتنی بر برنامه جاوا می باشد و می تواند داده های مربوط به مشاهدات زمینی را از ماهواره هایEOLi،Envisat، ERS، IKONOS، DMC، ALOS، SPOT، Kompsat، Proba  IRS، SCISAT در اختیار قرار دهد. نحوه کار در این سایت به این صورت است که ما شما باید ابتدا منطقه خود را انتخاب کنید و یا با استفاده از فرمت KMZ آن را در سایت بارگذاری کنید. از مجموعه ماهواره های مشخص شده، ماهواره مورد نظر خود را انتخاب کنید و با کلیک بر روی گزینه Search Catalog می توانید تصاویر قابل دسترس را سفارش دهید. این سایت هم یک گزینه مناب برای دانلود تصاویر ماهواره ای می باشد.

منبع: gisgeography.com

مسعود مهدی زاده

کارشناس ارشد سنجش از دور، علاقه مند به پردازش تصاویر ماهواره ای

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات